36. Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Dozwolone do 21 / Upto21

26-28 września 2019 | Warszawa

Wstęp wolny

Idea festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 / UP TO 21 to konkurs adresowany do młodych twórców filmowych poniżej 21 roku życia.

Idea powstała w 1983 roku z inicjatywy Federacji Niezależnych Twórców Filmowych i zdobyła uznanie w środowisku młodych filmowców. Festiwal umożliwia przeniesienia amatorskich filmów na wielki ekran, a także integrację środowiska młodych filmowców oraz wymianę doświadczeń. Konkurs ma charakter otwarty, napływają na niego zgłoszenia zarówno z Polski, jak i z całego świata.

Co ważne – jedynym wymogiem jest wiek – poniżej 21 lat – nie ma za to granicy wieku, od której można brać udział w konkursie.

Poziom konkursu jest bardzo wysoki. Filmy ocenia profesjonalne jury młodych, które obraduje na terenie każdej z dzielnic biorących udział w wydarzeniu. Festiwalowi towarzyszą warsztaty i spotkania z najlepszymi twórcami filmowymi.

Pokazy odbywać się będą w 9. dzielnicach Warszawy.

Na zakończenie festiwalu, w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany, podczas wieczornej gali zostaną wręczone nagrody dla najlepszych twórców.

Witold Kon

Witold Kon

Witold Kon

Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych.

Działa w niezależnym ruchu filmowym od 1982 roku. Do 1989 roku Wiceprzewodniczący, później Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce. W 1983 r. stworzył odbywający się do dzisiaj międzynarodowy festiwal filmowy dla najmłodszych twórców (obecna nazwa „Dozwolone do 21”). Dyrektor jego pierwszych dwunastu edycji. W latach 1997, 2003 oraz 2009 (Warszawa i Gdańsk) był Dyrektorem Światowych Festiwali Kina Niezależnego UNICA. Wielokrotny członek jury festiwali krajowych i międzynarodowych. Prezes Fundacji CinemaArt oraz pomysłodawca i organizator festiwalu Grand Off – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Pokazy festiwalowe odbędą się w 10 dzielnicach Warszawy:

Organizatorzy:

Współorganizatorzy:

Dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury