34. Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Dozwolone do 21 / Upto21

21-23 września 2017 | Warszawa

Wstęp wolny

Jury

Paweł Łęski

Absolwent Wydziału Aktorstwa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa przy Uniwersytecie Warszawskim, a także Wydziału Reżyserii ESEC w Paryżu

Jako aktor brał udział w kilkudziesięciu przedstawieniach teatralnych, filmach i serialach telewizyjnych, w tym "Le Grand Mome" - serial dla telewizji francuskiej TF1, rola głowna i tytułowa "Kain i Abel", rola Smoleńskiego, mini serial dla telewizji amerykańśkiej; "Klan" rola Pierre'a, serial dla telewizji polskiej; "Sprawa na Dziś", rola Wiktora, serial telewizji polskiej. Autor filmów dokumentalnych dla polskiej telewizji, w tym "Burza mózgów", "Język filmu", "Próba". Wyreżyserował przedstawienie teatralne "Merlin Mongoł". Jest autorem książek "Zabić prezydenta" oraz "Szelest Warg". Wielokrotnie zasiadał w komisjach konkursowych podczas festiwali filmów nieprofesjonalnych w Polsce. Twórca pierwszej prywatnej szkoły aktorskiej. Twórca podręcznika sztuki aktorskiej pt. "Metoda".

Aleksandra Nieśpielak

Aleksandra Nieśpielak, aktorka filmowa telewizyjna i teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracę w teatrze rozpoczęła na deskach Teatru Jaracza w Łodzi rolą Desire w „Chorobie młodości” W. Brucknera w reż. G. Wiśniewskiego. Współpracowała z teatrami: Komedia i Studio w Warszawie. W filmie zadebiutowała rolą francuskiej dziennikarki Nicole w „Demonach wojny” W. Pasikowskiego. Kolejne role grała m.in. u Krzysztofa Krauzego („Wielkie rzeczy”), J. Borcucha („Kallafior”), W. Nowaka („Krugerandy”), Ł. Wylężałka („O dwóch takich...”). Znana również z seriali: „Pogoda na piątek”, „Barwy szczęścia”, „Klub szalonych dziewic”.

W 2000 roku otrzymała nagrodę Magazynu „Cinema” dla najlepiej zapowiadającej się aktorki młodego pokolenia. Ostatni film fabularny „Przebacz” w reżyserii Marka Stacharskiego, w którym zagrała rolę zgwałconej dziewczyny, zdobył wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in.: Era Nowe Horyzonty, Bergamo.

Jest również muzykiem – ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia – w tym Wydział Wokalny w Liceum Muzycznym w Legnicy. Ukończyła Amerykańskie Warsztaty Wokalne S.L.S. pod okiem wybitnych pedagogów, takich jak Rocio Guitard, David Stroud, Dean Kaelin, brała też udział w Warsztatach Aktorskich Grupy Millon Mella współpracującej z brytyjskim reżyserem Peterem Brookiem w Ośrodku Grotowskiego. Jeździ konno, mówi biegle po angielsku, całkiem nieźle po francusku i włosku. Prywatnie – mama dwóch synów, Mateusza i Antoniego. Kocha podróże i dobrą kuchnię. Żegluje – jest sternikiem morskim.

Wojciech Wójcik

Ur. w 1943 w Warszawie. Polski reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSTiF w Łodzi w 1967 r. Zadebiutował w 1973 roku krótkim filmem telewizyjnym „Gościnny występ”. Debiut fabularny w 1980 r. – film „Okno” wg scenariusza Ireneusza Iredyńskiego. Do końca lat siedemdziesiątych – jako drugi reżyser – współpracował m.in. z Kazimierzem Kutzem, Stanisławem Różewiczem, Jerzym Kawalerowiczem, Jerzym Hoffmanem.

Następnie wyreżyserował blisko dziesięć filmów fabularnych – m.in. „Karate po polsku” (nagroda FIPRESCI na MFF w San Sebastian), „Sam pośród swoich” (Nagroda MON i Szefa Kinematografii), „Prywatne śledztwo”, „Trójkąt bermudzki” (nagroda w Rimini), „Ostatnia misja” (nagroda ORZEŁ dla Janusza Gajosa), „Tam i z powrotem” (nagrodzony wieloma nagrodami na festiwalach filmowych m.in. Toronto, Gdynia – najlepsza reżyseria, za kostiumy, dźwięk, montaż, Złoty Klakier, Nagroda „Hollywood Eagle Award” na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, jak również nominacje i ORŁY Polskiej Nagrody Filmowej w 2002- 2003 r.) Ostatni film fabularny – „Randka w ciemno”. Autor seriali „Ekstradycja”, „Sfora”, „Fałszerze – powrót Sfory.”

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Pokazy festiwalowe odbędą się w 8 dzielnicach Warszawy:

Organizatorzy:

Współorganizatorzy: